V Sloveniji se pump proge razvijajo zelo hitro in dobro, sedaj jih je že več kot 30 po vseh delih slovenije. Večino teh prog plačajo občine nekatere pa tudi drugi naprimer mtb center… Skoraj vse proge pa je zgradila skupina imenovana alliance ASE.

Pump proge so sestavljene iz zavojev, grbin in skokov ki jih imenujemo miza oziroma ang. tabletop. Zavoji so visoki okoli en meter in so postopoma nagnjeni tudi do 90 stopinj s tlemi, tako se lahko pri visoki hitrosti nagnemo v ovinku in nam ne drsi ven iz poti, poleg tega pa lahko z dobro tehniko tudi dobimo hitrost. Druga ovira so grbine njihov glavni namen je pridobivanje hitrosti s tehniko imenovano pumpanje, čez te grbine lahko tudi skačemo tako da na vrhu grbine uporabimo tehniko imenovano “bunnyhop” to pomeni da najprej z rokami dvignemo sprednje kolo nato pa še z nogami zadnje kolo, tako dobimo dober odriv in skočimo v dolino naslednje grbine. Pump proge imajo še tretjo vrsto ovire to pa je skok imenovan miza oziroma angleško “tabletop”, takšnih ovir na slovenskih pump progah skoraj ni, ker niso zanimive za neizkušene voznike ki še ne znajo skakati.

Pump proge so v glavnem namenjene za trening tehnike pumpanja, pumpamo tako da ko je grbina navzgor povlečemo kolo h sebi najprej prvo potem pa še zadnje kolo ko pa je dolina pa ga pritisnemo od sebe isto kot prej najprej sprednje kolo za njim pa še zadnje. Če ga odrinemo in povlečemo ob pravem času bomo tako dobili veliko hitrosti če pa ga ob napačnem času pa hitrost izgubimo. Skozi grbine lahko pridemo še z dvema drugima tehnikama ki so namenjene za boljše voznike prvo imenujemo manual to je ko zapeljemo skozi grbino le po zadnji gumi druga tehnika pa je skok.

Če še niste obiskali pump proge sami vam predlagam obisk, zabavna je za vse generacije od najmlajših do najstarejših, edini pogoj uporabe je da se ne nastavljate namirno in da uporabljate čelado.

Podobno